9 Şubat 2009

Scolari Kovuldu!

Sezona yaptıkları muhteşem başlangıca rağmen, derbilerdeki başarısız performansı ve form düşüklüğü ile puan durumunda 3.lüğe kadar gerilemişti Chelsea. Cumartesi günkü 0-0'lık Hull City beraberliği bardağı taşıran son damla oldu. Abrahamovic, belki de tarihin en başarılı milli takım hocasını Chelsea'den kovdu.
Yeni teknik direktör gelene kadar takımın başında yardımcı teknik direktör Ray Wilkins olacak. Gelecek olan teknik direktörle ilgili tahminler ise şimdiden başladı. Guus Hiddink ve Avram Grant isimleri öne çıkıyor Ada basınında. Böyle bir gelişme bekleniyordu, fakat bu kadar erken olması herkesi şaşırttı diyebiliriz. Böylece, Chelsea iki sezondur sezon ortasında teknik direktörünü kovarak başarısızlığa tahammülü olmadığını kanıtlamış oldu.

Bir başka haber ise Portsmouth'tan... Takımın başına gelişini şu postta duyurduğumuz Tony Adams, alınan başarısız sonuçlar sonrası kovuldu. Tony Adams'ın takımın başına geldiği gün yayınladığımız postta şöyle demişiz:
Bu açıklamalara paralel olarak da, Tony Adams da ne kadar mutlu olduğunu, Redknapp'ın izinden gitmenin ne kadar zor olduğunu anlatan bir demeç vermiş basına. Bu demecin şöyle bir kısmı var ki, bana oldukça eğlenceli geldi: "Dün akşam bana birkaç tavsiye vermesi için Arsene Wenger'i aradım. Bana 'Kurtlar Sofrası'na hoşgeldin.' dedi."
Ne diyelim, Wenger eski öğrencisiyle ilgili bazı şeyleri çoktan biliyormuş galiba...

Hiç yorum yok: